fbpx

Pon–Pát: 9:00 - 17:00

Even the all-powerful Pointing from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts.

Co je brazilský keratin?

Brazilský keratin je produkt, který byl vyvinut v roce 2006 v Brazílii. Je to přípravek obsahující keratin určený k regeneraci poškozených vlasů a tvarování vlasů, primárně k dlouhodobému narovnání vlasů. Brazilským keratinem se také nazývá přímo služba, kdy je keratin na vlasy aplikován přímo v kadeřnickém salonu. Keratin na vlasy volíme v případě, že chceme dosáhnout narovnání vlasů, odstranění nežádoucího objemu, dosažení vysokého lesku, vyživení a regenerace vlasů. Keratinové ošetření již není jen výhradou majitelek silných a nepoddajných vlasů, v dnešní době již existují i typy keratinů, které cílí speciálně na vlasy poškozené a dokonce i na blond vlasy.

Brazilský keratin postup

Nejprve umyjeme vlasy speciálním šamponem, který odstraní velmi důkladně veškeré nečistoty a mastnotu, a díky svému zásaditému pH otevře kutikulu vlasu čímž ho připraví na přijetí keratinu.

Po vysušení se na vlasy nanese dostatečné množství samotného keratinu a důkladně se rozčeše (starší generace se nedaly aplikovat až k pokožce hlavy, ale to je již minulostí), aby byla pokrytá celá plocha vlasu, ale nemělo by docházet k použití nadměrného množství, protože to by mohlo nepříznivě ovlivnit následné zažehlování. Keratin pak na vlasech necháváme vstřebávat podle jejich kvality a síly 30-50 minut.

Vlasy před žehlením dosušíme fénem a následně žehlíme po malých pramíncích, ve správném směru, aby si vlasy po vyžehlení zachovaly požadovanou formu. Každý pramínek žehlíme několika tahy v závislosti na síle a poškození vlasu a teplotu žehličky volíme stejně. Pokud chce klientka zachovat objem žehlíme vlasy cca 1-2cm od kořínků.

Při použití keratinu nejnovější generace již nedochází k uvolňování štiplavé a nepříjemné páry, která byla dráždivá jak pro klientku tak pro kadeřníka, ale už jen nezávadných vodních par. Proto již digestoř není nutností. Po zažehlení keratinu je potřeba použít speciální kondicionér, který navrátí vlasům a vlasové pokožce přirozené pH.¨

Všechny keratiny nejsou stejné

U keratinů starší generace bylo třeba dodržet několik dní po aplikaci například tyto podmínky:

  •  vlasy si 3 dny po aplikaci nemýt
  • vlasy si 3 dny po aplikaci nedávat do culíku
  • 3 dny po aplikaci si do vlasů nedávat žádné sponky

U keratinu Cadiveu Brasil Cacau již tyto zastaralé postupy neplatí, hned po závěrečné péči s kondicionérem můžete mít styling jaký si budete přát a efekt ošetření to nenaruší. 

Brazilský keratin a co dál?

Po aplikaci brazilského keratinu doporučujeme použití domácí péče, která byla vyvinuta speciálně pro tyto účely. Pokud klientka nemá zájem je důležité alespoň vysvětlit, že použitím vlasové kosmetiky obsahující sulfáty si trvanlivost keratinového ošetření výrazně sníží.

Ošetření brazilským keratinem má v závislosti na použití vhodné domácí pěče efekt 3-6 měsíců a při pravidelném opakování je jeho efekt stálejší a výraznější.

Brazilský keratin je časově i technicky náročná procedura, proto doporučujeme všem klientkám, které o něj mají zájem, aby se svěřily do rukou odborníků a nedělaly na sobě pokusy doma.

Kde nás najdete

Rumunská 12, Praha 2, 120 00 Česká republika.
Otevírací doba:
PONDĚLÍ – PÁTEK
09:00 - 18:00
+420 775 554 757

Napište nám

© 2016-2022 PROKERATIN.EU All Rights Reserved. 100% made in Brazil.